петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего

Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего

Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего.

Британскиот тенисер периодов игра Челинџер во Рен, Франција и засега се пласираше во второто коло.

Специјални покани од организаторот добија уште и Кеи Нишикори и Брендон Накашима.

Турнирот во Сан Диего ќе почна на 27 септември.

Коронавирус