вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Останати спортови

Македонските пинг-понгари се подготвуваат за европското првенство во Загреб

Македонските пинг-понгари се подготвуваат за европското првенство во Загреб

Македонските репрезентации во пинг-понг по настапот на европското првенство во Полска и балканското првенство во Бугарија го продолжуваат континуитетот на учество на меѓународните натпревари. Јуниорската и кадетскатата репрезентација ќе учествуваат на европското првенство во Загреб.

Првенството ќе се одржува од 18 јули до 1 август, а во составот на репрезентацијата ќе учествуваат пет играчи.

– И покрај строгите ковид-протоколи кои мора да се почитуваат од сите учесници, како и откажувањето на поголем број репрезентации, ППФСМ одлучи репрезентацијата да учествува на ова натпреварување со цел младите играчи да се добијат искуство од големите натпреварувања, соопшти ППФСМ.

Локални избори 2021