вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 23
home Останати спортови

Македонските одбојкари на ЕП ќе играат во Тампере

Македонските одбојкари на ЕП ќе играат во Тампере

Македонската  машка одбојкарска репрезентација од 1. до 19-ти септември ќе учествува на ЕП за одбојкари што ќе се одржи  во 4 држави.

Нашата репрезентација на денешното извлекување се најде во Ц-групата и натпреварите ќе ги игра во Тампере Финска.
Покрај Македонија и домаќинот Финска во групата се уште и селекциите на Русија, Холандија и Турција.

Коронавирус