понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 159
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Македонската боксерска репрезентација на подготовки во Србија

Македонската боксерска репрезентација на подготовки во Србија

Македонската репрезентација составена од боксерите: Гоце Јанески, Јасин Љама и Арсим Етеми се наоѓаат во Белград каде под водство на селекторот Хесус Сојет се подготвуваат за настап на Олимпискиот квалификациски турнир во Лондон.

Подготовките ќе се одвиваат заедно со српската репрезентација која иста така ќе настапи на турнирот во британската престолнина.

– Ова ќе биде нова убава можност за добри подготовки на нашите репрезентативци заедно со селекцијата на Србија со чија федерација имаме одлична соработка. Нашата репрезентација во Белград ќе остане до 8 март. Два дена подоцна се патува за Лондон каде од 14 март започнуваат квалификациите за Токио 2020, информира Боксерската федерација на Македонија.

Коронавирус