сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Останати спортови

Македонија со три боксери и еден судија на Балканското првенство во Анталија

Македонија со три боксери и еден судија на Балканското првенство во Анталија

Македонската боскерска репрезентација од денеска до недела ќе настапи на Балканското првенство во Анталија, Турција.

Репрезентација е во состав, Јасин Љама ,Гоце Јанески и Арсим Етеми. Водач и тренер на екипата е Скендер Јахиу.

Љама ќе настапи во категоријата 69 кг, Јанески во 75кг и Етеми во 81 кг. Овие тројца наши боксери настапија на Европското првенство во Минск оваа година.

Покрај тројцата боксери на шампионатот ќе настапи и Стефан Цубалевски, тој ќе биде наш претставник кај судиите на Балканското првенство.

Ждрепката е денеска во 12 часот по локално време.

Парламентарни избори 2020