сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 63
home Останати спортови

Македонија против Русија денес го завршува настапот на ЕП

Македонија против Русија денес го завршува настапот на ЕП

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска против Русија ќе го заврши настапот на Европското првенство 2021 година за одбојкари.

Во групата која се игра во финскиот град Тампере нашите најдобри одбојкари во првите четири натпревари запишаа ист број на порази, а шансата за триумф беше прокоцкана на мечот против Шпанија, репрезентација која беше најблиску до нашиот квалитет.