среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 110
home Останати спортови

Мајкл Џордан донира 10 милиони долари за изградба на болници

Мајкл Џордан донира 10 милиони долари за изградба на болници

Најдобриот кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан ќе донира 10 милиони долари за изградба на две болници.

Џордан парите ќе ги донира во родниот град Вилмингтон во Северна Каролина, за да се изградат две болници.

Мајкл во 2017 година донираше 7 милиони долари на Вилмингтон, кога исто така беа изградени две болници.

Богатството на сопственикот на Шарлот Хорнетс во моментот се проценува на 2,2 милијарди долари.

ЕУРО 2020

Македонија