сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Останати спортови

Мајк Тајсон ѝ држеше боксерски лекции на Серена Вилјамс (ВИДЕО)

Мајк Тајсон ѝ држеше боксерски лекции на Серена Вилјамс (ВИДЕО)

Американската тенисерка Серена Вилијамс ги изненади своите фанови на социјалните мрежи, откако објави дека тренира бокс со поранешниот шампион Мајк Тајсон.

Тајсон ја подучуваше тенисерката на неколку удари, па Вилјамс гордо се пофали на социјалните мрежи дека научила и други спортски вештини.

 

View this post on Instagram

 

Hit that punching bag like you wanna hit the ball ! @miketyson @serenawilliams #mouratoglou @bocaresort

A post shared by PMo (@patrickmouratoglou) on

Коронавирус