вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Останати спортови

Лудиот Хабиб му се закани на првиот човек на УФЦ: Ќе ти ја скршам колата (ФОТО)

Лудиот Хабиб му се закани на првиот човек на УФЦ: Ќе ти ја скршам колата (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов се пофали дека го добил шампионскиот појас во ММА по триумфот над Мекгрегор.

Како што е познато, тој не го доби појасот во октагонот поради нередите во кои учествуваше, односно тепачката со навивачи и членови на стручниот штаб на противникот. Ноќеска, на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која е со шампионскиот трофеј.

Покрај тоа, Хабиб испрати и порака кон првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт.

„Дејна, имаш среќа што ми го даде појасот, инаку ќе ти ја скршев колата. Знам каде паркираш”, напиша Хабиб, се разбира, на шега.

 

View this post on Instagram

 

@danawhite you lucky that you give my belt, or I would smash your car, I know your parking location 😎 #SendmeLocaition

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on