сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Луда ММА борба тројца против еден заврши за 14 секунди (Видео)

Луда ММА борба тројца против еден заврши за 14 секунди (Видео)

Полската боречка промотивна куќа „Елит фајтерс“, позната по организацијата на бизарни борби во ММА октагонот, викендов организираше борба на тројца борци против еден. Борбата заврши со очекуван исход, осамениот борец кој беше претставен како Кунг Фу панда доби брутален ќотек, а судијата ја прекина тепачката по 14 секунди.

Претепаниот борец експресно беше совладан, падна на земја, доби доста удари за кратко време, но не мина со некои посериони повреди.

Погледнете како изгледаше борбата:

Коронавирус