понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Останати спортови

Лоренцо со втора победа по ред во МотоГП со Дукати

Лоренцо со втора победа по ред во МотоГП со Дукати

Хорхе Лоренцо го пронајде вистинскиот ритам со Дукати во МотоГП и забележа втора последователна победа за сезоната на патеката во Барселона.

Шпанецот ја продолжи победничката низа, која започна во Италија и се приклучи на групата Џакомо Агостини, Валентино Роси и Дани Педроса со над 150 подиуми.

Шампионот Марк Маркез со Хонда го освои второто место, а Валентино Роси ја заврши трката нa трето место.

МИА

Коронавирус