сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 80
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Линдзи Вон се враќа на скијачките патеки

Линдзи Вон се враќа на скијачките патеки

Четирикратната светска шампионка Линдзи Вон го објави своето враќање во Светскиот скијачки куп по повредата и операцијата на левото колено.

– Сè уште не сум постигнала сè! Беше тешко шест недели, но сега повторно ќе скијам и ми е драго што ќе се вратам на почетокот, објави Вон на Инстаграм.

Пред само три месеци, Американката објави дека по завршувањето на сезоната ќе се пензионира поради честите повреди, иако нејзиниот план беше да остане на скијачките патеки до 2020 година.

Триесет и четиригодишната Вон има 82 победи во Светскиот куп, само четири помалку од рекордерот Ингемарк Стенмарк.

Коронавирус