четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 23
home Останати спортови

Летаа боксови: Тепачка на ватерполистите на Партизан и Морнар (ВИДЕО)

Летаа боксови: Тепачка на ватерполистите на Партизан и Морнар (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу ватерполистите на Партизан и Морнар од Сплит во рамки на осмото коло одрегионалната лига го одбележа тепачка меѓу играчите на двата тима во базенот.

Летаа боксови во еден момент, по што судијата исклучи дури шест ватерполисти, а според медиумите кошкањата продолжиле и во ходникот.

Коронавирус