четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 125
home Останати спортови

Леклер во Ферари до 2024 година

Леклер во Ферари до 2024 година

Черлс Леклер ја продолжи соработката со Ферари до 2024 година. Одличната сезона на Младиот возач од Монако му донесе огромна заработувачка, тој ќе заработува по девет милиони евра годишно.

„Среќен сум што ќе продолжам да возам за Ферари. Минатата сезона беше сон за мене, едвај чекам да видам што ќе донесе иднината и да започне новата сезона.


 

Коронавирус