сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо.

Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша втората победа во кариерата. Тамара Типлер од Австрија го освои второто место, а на третата позиција се пласира Мишел Гисин од Швајцарија.

Коронавирус