недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Кро Кап ги шокираше фановите: Имав мозочен удар, животот ми е во опасност

Кро Кап ги шокираше фановите: Имав мозочен удар, животот ми е во опасност

Готово е, се надевам нема да се расплачам, ама тоа е тоа, ме чека неизбежната пензија – изјави легендарниот хрватски ултимејтфајтер Мирко Филиповиќ.

Тој ова го кажа вечерва во дневникот на загребска ТВ НОВА.

Имав мозочен удар, крварење во мозокот. Јас денес излегов од болница и затоа сакав да дојдам овде, луѓето да видат дека сум здрав. Имав многу среќа во несреќа, но изливот нема врска со борбите, туку причините се други. Јас сега морам да се борам за живот – рече Филиповиќ.

Парламентарни избори 2020