четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 47
home Останати спортови

Краток и ефикасен тренинг за топење калории

Краток и ефикасен тренинг за топење калории

HIIT тренингот е најефикасен доколку сакате за кратко време да забележите резултати и да го доведете телото во посакуваната форма.

Во новото видео, Памела Рајф и Џоел Кори ќе ви покажат одлични вежби со кои ќе согорите многу калории. Тренингот трае само 4 минути, а вежбите се лесни и едноставни.

Локални избори 2021