четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 20
home Останати спортови

Костовски: Се надевам дека ќе исполниме олимписка норма

Костовски: Се надевам дека ќе исполниме олимписка норма

Македенските теквондисти бележат сериозни резултати како на балканско, така и на европско и светско ниво.

Тренерот на теквондо клубот „Бутел“ од Скопје,Дарко Костовски заедно со своите најдобри теквондисти, Анамарија, Филип и Дејан  беа гости во утринската емисија на ТВ Сител.

Костовски истакна дека се надева дека нивниот најдобар теквондист Дејан Ѓоргиевски ќе исполни олимписка норма.

Во продолжение може да го видите целото видео кое ви го пренесуваме: