понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Останати спортови

Конор му се закани на Поирие – „Рингот ќе го напуштиш на носилки“

Конор му се закани на Поирие – „Рингот ќе го напуштиш на носилки“

Конор Мекгрегор во сабота ќе има нова борба против Дастин Поирие. Третата борба меѓу овие борци привлекува големо внимание, а победникот како награда ќе добие борба за УФЦ титула во лесна категорија против Чарлс Оливие. И двајцата борци се уверени во победа, а Конор вети дека Поирие салата ќе ја напушти озбилно повреден.

„Тој е мртов човек чиј задник ќе биде искршен, а потоа ќе мора да го изнесат на носилки“, му порача Мекгрегор.

Локални избори 2021