сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 21
home Останати спортови

Конор Мекгрегор се пензионираше

Конор Мекгрегор се пензионираше

30-годишниот Мекгрегор утринава ја изненади јавноста откако преку социјалните мрежи објави крај на кариерата.

„Одлучив да се пензионирам од спортот формално познат како „ММА (Mixed Martial Art)“, објави Конор Мекгрегор.

Последната борба на Мекгрегор заврши со пораз од Хабиб Нурмагомедов во октомври минатата година.

Мекгрегор во текот на кариерата се промовираше како еден најславните лица во УФЦ шампионатот.

 

Коронавирус