понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Останати спортови

Конор Мек Грегор уапсен поради обид за сексуален напад

Конор Мек Грегор уапсен поради обид за сексуален напад

Ирецот и свездата на УФЦ Конор Мек Грегор е уапсен на Корзика поради непристојно однесување и обид за сексуален напад. Моментално не се наведени други детали за обвинувањето против него.

А Ирецот енергично ги отфрла сите обвинувања за недолично однесување. Неговиот претставник за ТМЗ одговори дека Мекгрегор е сослушан од полицијата и е пуштен на слобода.

„Како резултат на жалба поднесена на 10 септември, за случка која од правни причини не можеме да ја обелодениме во детали, Конор Ентони Мекгрегор беше приведен и донесен на сослушување во полициските простории. Тој е обвинет за сексуален напад и за сексуален егибиционизам“, се вели во соопштението на француското обвинителство.

Локални избори 2021