петок, 25. септември 2020. Вести денес: 55
home Останати спортови

Конечно прозбори: Сопругата на Шумахер ја соопшти неговата желба пред утрешниот важен ден за семејството

Конечно прозбори: Сопругата на Шумахер ја соопшти неговата желба пред утрешниот важен ден за семејството

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 Михаил Шумахер, се обрати до јавност непосредно пред 50-от роденден на легендарниот спортист.

Имено, Шумахер на 3-ти јануари ќе го прослави својот јубилеен роденден.

– Драго ние и од срце ви се заблагодаруваме што ќе го прославите 50-от роденден на Миахил заедно со него и со нас. Можете да бидете сигурни дека е во добри раце и дека правиме се што е возможно за да му помогнеме. Ве молам за разбирање бидејќи постапуваме по негова желба, па чуствителните теми како што е здравјето ги оставаме во приватната сфера. Ви благодариме на вашето пријателство и ви посакуваме многу среа и здравје во 2019 година, стои во соопштението на сопругата на Шумахер.

Коронавирус