четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Ќерката на Серена Вилијамс е најслатката тенисерка

Ќерката на Серена Вилијамс е најслатката тенисерка

Серена Вилијамс ја има најслатката партнерка додека се подготвува за тениското првенство УС Опен кое е планирано да се одржи во август.

38-годишната тенисерка сподели фотографии и видео на кои игра тенис со слатката ќеркичка Олимпија.

Двегодишното девојче е облечено складно со својата славна мајка. И двете носат виолетов комбинезон од Nike.

Коронавирус