недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 5
home Останати спортови

Ќе гледаме трета борба меѓу Порие и Мекгрегор во јули

Ќе гледаме трета борба меѓу Порие и Мекгрегор во јули

Третата борба меѓу двете УФЦ-ѕвезди Дастин Порие и Конор Мекгрегор треба да се одржи на 10 јули, а наскоро се очекува и официјална потврда од организацијата.

Порие го потпишал договорот, а Мекгрегор се согласи на уште една борба и наскоро се очекува и негов потпис, а така навивачите ќе може да уживаат во уште еден спетакл.

Мекгрегор беше нокаутиран на крајот на јануари во втората рунда, откако во првата борба во 2014 година го совлада Порие, па сега со трет меч сакаат да ги расчистат сметките.

Коронавирус