понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 11
home Останати спортови

КФМ организира Државен турнир за сениори

КФМ организира Државен турнир за сениори

Карате федерацијата на Македонија на ден 02.09.2018 година (недела) ќе одржи државен турнир за сениори.

На турнирот учество ќе земат 57 натпреварувачи од 25 клуба од Република Македонија.

Настанот ќе се одржи во Спортската сала Јордан Мијалков во Штип на 02.09.2018 година (недела) со почеток во 10 часот.

Информации околу деталите за државниот турнир можете да пронајдете на следниот линк.