сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски (ВИДЕО)

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски (ВИДЕО)

Најдобриот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ е парично казнет со пет илјади долари поради неспортско однесување на финалниот натпревар на УС Опен кој Србинот го загуби со 3-0 од рускиот тенисер Данил Медведев.

Српскиот ас во текот на целиот меч имаше подредена улога, а на момент покажа и немоќ и лутина. Па така во еден момент „подебелиот крај“ го извлече неговиот рекет, потег за кој вицешампионот заработи казна.

Коронавирус