петок, 6. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Останати спортови

Каков нокаут: Oд силината на ударот излета од рингот (ВИДЕО)

Каков нокаут: Oд силината на ударот излета од рингот (ВИДЕО)

Еден од најнеобичните бокс мечеви беше забележан меѓу Касиус Чејни и Џоел Кодл. Славеше Чејни, но тоа и не толку чудно бидејќи беше фаворит, туку начинот до кој дојде до победата.

Од силината на ударот Кодл испадна од рингот. Се обиде да се врати но залудно, нокаутот беше неизбежен.

Коронавирус