понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 156
home Останати спортови

Како изгледа лицето на Поветки по мечот со Џошуа (видео)

Како изгледа лицето на Поветки по мечот со Џошуа (видео)

Рускиот боксер Александар Поветкин беше нокаутиран од Џошуа на мечот во Лондон на „Вембли“.

Поветкин се најде на подот во рингот во седмата рунда, откако Британецот му зададе неколку силни крошеа.

По мечот, Џошуа отиде во соблекувалната на Поветкин за да види во каква состојба е и да му честите на добрата борба.

Британскиот боксер по победата над 39-годишниот Русин ги одбрани титулите во ВБО, ВБА, ИБО и ИБФ верзиите.

Коронавирус