сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Останати спортови

Како да се мотивирате за да почнете со вежбање?

Како да се мотивирате за да почнете со вежбање?

Кога правите промени во вашата рутина, одлучноста треба да биде клучна.

Во новото видео на YouTube каналот Fit Father Project, доктор Ентони Балдузи зборува за тоа како да се мотивирате за да започнете со слабеење. Тој смета дека не е многу тешко за да сфатиме дека треба да се храниме здраво и дека треба да останеме фит за да немаме здравствени проблеми.

Напоменува дека не треба да се откажеме и да бидеме свесни за тоа дека кога вежбаме, ќе се чувствуваме многу подобро. Погледнете го видеото.