сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Останати спортови

Јован Стојоски со личен рекорд на ЛОИ во Токио

Јован Стојоски со личен рекорд на ЛОИ во Токио

Единствениот претставник на Македонија во атлетските дисциплини на ЛОИ во Токио, Јован Стојоски го освои 38 место на трката на 400 метри остварувајќи личен рекорд.

Стојоски целта ја мина со време од 46,81 секунда со што го подобри својот личен рекорд.

Тој се натпреваруваше во конкуренција на 48 натпреварувачи.

Коронавирус