четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 163
home Останати спортови

Јотовски со победа го почна вториот фјучрс во Анталија

Јотовски со победа го почна вториот фјучрс во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски со победа го почна вториот фјучрс турнир во турскиот туристички центар Анталија.

Македонецот денеска за еден час и 50 минути игра го совлада домашниот тенисер Ерги Киркин со 6:4 и 6:2.

Турнирот во Анталија се игра за награден фонд од 15.000 долари.

Во следната рунда Јотовски кој е шести носител, ќе игра со Ник Разборшек од Словенија.