понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Останати спортови

Јотовски избори четвртфинале на фјучрсот во Австрија

Јотовски избори четвртфинале на фјучрсот во Австрија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучрсот во австриски Крамзах.

Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од три часа игра го победи Аргентинецот Ферим Тенти со 2-1, по сетови 6:1, 3:6 и 6:4.

Наградниот фонд на турнирот изнесува 15.000 долари.

Коронавирус