сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ИЗВАЈАЈТЕ ГО ТЕЛОТО СО ПОМОШ НА ТРЕНИНГОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН: 10 минути дневно за совршено обликувани раце!

ИЗВАЈАЈТЕ ГО ТЕЛОТО СО ПОМОШ НА ТРЕНИНГОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН: 10 минути дневно за совршено обликувани раце!

Тајната е во специјалниот тренинг на рацете, кој трае само десет минути.

Тренингот на Џенифер Анистон често е мешавина од јога, аеробик и напорни кардио тренинзи, а покрај тоа, нејзин сојузник е здравата исхрана, која ѝ е исклучително важна на актерката.

Меѓутоа, кога станува збор за мускулите на рацете, Џенифер може да му се заблагодари на својот инструктор, која ги создала совршените движења на јога, кои ги направиле нејзините мускули вретеновидни.

Најдобро од се, тренинзите на Џенифер Анистон не бараат дополнителна опрема, па може да се прават во удобноста на домот. Треба да одвоите само 10 минути дневно и за еден месец ќе забележите дека вашите раце се тенки, женствени и совршено обликувани.

Во видеото за магазинот „People“, Менди Ингбер, инструкторката на Џенифер Анистон, го прикажа целиот тренинг кој ќе ги зајакне мускулите на вашите раце и ќе направи да исчезнат вишокот масни наслаги, а кожата брзо да затегне.

Коронавирус