вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Израмнет рекорд стар 91 година во НФЛ лигата

Израмнет рекорд стар 91 година во НФЛ лигата

– Играчот на Њу Орлеанс, Алвин Камара, испиша историја на Божиќ во американската НФЛ лига израмнувајќи рекорд стар 91 година.

Камара (25) запиша шест „тачдауни“ во триумфот на Њу Орлеанс над Минесота (52:33), што досега единствено му успеа на Ерни Ниверс, во 1929 година.

Њу Орлеанс со победата и скор од 11-4 ја обезбеди титулата во јужната НФЦ дивизија. (МИА)

Коронавирус