четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 104
home Останати спортови

Ивана Шпановиќ го пропушта ЕП

Ивана Шпановиќ го пропушта ЕП

Најдобрата спрска атлетичарка Ивана Шпановиќ нема да може да атакува на четвртата титула европски шампион во скок во далечина, откако поради повреда го откажа настапот на претстојното ЕП,  кое што ќе се одржи од 5 -ти до 7. март во Торун.

Шпановиќ долго време влечеше незгодна повреда, поради која паузираше дури 16 месеци. Таа конечно се врати на митингот во Дизелдорф .

Според информациите на медиумите во Србија Шпановиќ на еден од последните тренинзи заработила незгодна повреда поради која нема да може да патува на ЕП.

Коронавирус