четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Останати спортови

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија од можноста да го развеам македонското знаме

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија од можноста да го развеам македонското знаме

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија.

„Летачкиот Македонец“ уште на неофицијалните тренинзи ги „исплаши“ противниците со оглед на тоа што постави најдобри времиња. Ова беше „аларм“ организаторите да преземат нешто па на автомобилот на Иџе му додадоа дополнителни 30 килограми тежина.

По повод ова на социјалните мрежи се огласи Иџе кој емотивно имаше што да каже:

„Ова е дел од мојот тим,ова се лугето кои се жртвуваат на сите трки низ мојата кариера,овој пехар што денеска ми го земаа за прво место требаше да им го доверам ним ,затоа што они тоа го заслужија покрај сите тешкотии кои ги имавме оваа сезона ,овој викенд докажавме дека сме тим кој може да парира на најдобрите,жал ми е што добивме банална казна која само организаторот знае за што е дадена,можеби ке им пречеше покрај толку јаки италијански тимови да го развиоревме македонското ??, благодарност до сите спонзори кои се со мене и сите луге кои ми ја даваат подршкара да можам да го живеам мојот сон .
Се гледаме наскоро на подиум ? -поздрав ИЏЕ“