вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 125
home Останати спортови

Иџе позитивен на коронавирус

Иџе позитивен на коронавирус

Македонскиот автомобилист Игор Иџе Стефановски објави дека е позитивен на коронавирус.

-За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред, напиша Иџе на Фесјбук.

Минатиот викенд Иџе со трката во Имола ја заврши сезоната.

Коронавирус