сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 48
home Останати спортови

Хаос на прес-конференција: Се претепаа двајца боксери за време на соочувањето (ВИДЕО)

Хаос на прес-конференција: Се претепаа двајца боксери за време на соочувањето (ВИДЕО)

Боксерскиот меч за титулата помеѓу Мексиканецот Саул Канело Алварез и Американецот Калеб Плант, кој е планиран за почетокот на ноември во Лас Вегас, имаше крвава увертира на заедничка прес-конференција.

Канело најпрво силно го турна Калеб откако си разменија грди зборови, а Американецот тогаш се обиде да го удри Мексиканецот и настана тепачка.

Калеб се здоби со расекотина под десното око, но тврди дека тоа било од неговите очила.

-Тоа е само од очилата за сонце што ги имав. Не знам како се случи, само ми го изгреба образот, рече Плант.

Алварез и Плант ќе се борат во Лас Вегас на 6 ноември 2021 година за титулата ИБФ во супер средна категорија.

Локални избори 2021