сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 14
home Останати спортови

Хамилтон ги започна преговорите со Мерцедес

Хамилтон ги започна преговорите со Мерцедес

Седумкратниот Ф1 првак, Луис Хамилтон, потврди дека ги започнал претворите со Мерцедес за нов договор.

Хамилтон во февруари го продолжи договорот на година дена, сега е пред потпишување на нов со Мерцедес.

„Нема што да се крие, ги започнавме преговорите, се оди во добар правец, работите се одвиваат позитивно“, изјавил Британецот за Би-Би-Си.

Qatar 2022