вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 145
home Останати спортови

Хамилтон ги објави конкурентите за следната година

Хамилтон ги објави конкурентите за следната година

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон очекува силна битка за титулата со Себастијан Фетел и следната сезона.

Англичанецот сподели, според негово мислење, кој ќе биде неговиот најголем ривал, но тој не мисли дека само пилотот на Ферари ќе се натпреварува со него.

– Мислам дека мојот најголем конкурент ќе биде Себастијан. Но, сигурно и Валтери. Се надевам дека и Ред Бул. исто така, ќе бидат силни. Оваа сезона тие беа многу добри во втората половина од годината, но следната кампања ќе имаат нов мотор и ќе видиме дали ќе го задржат нивото, истакна Хамилтон.

Коронавирус