сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Останати спортови

Хабиб потврди дека започнал голем бизнис – eве за што се работи

Хабиб потврди дека започнал голем бизнис – eве за што се работи

Хабиб Нурмагомедов потврди дека ги вложил парите во лансирање мобилен оператор.

Шампионот во лесна категорија УФЦ, кој неодамна ја заврши својата кариера, објави дека влегува во бизнисот како што влезе во текот на неговата спортска кариера.

– Искреноста и одговорноста се принципите врз кои ја изградив својата спортска кариера. Сега сум подготвен да одам понатаму и конечно можам да ви ги кажам новостите што долго време ги сакав. Мојот тим и јас наскоро ќе го лансираме мобилниот оператор Игл Мобајл врз основа на моите верувања. Прво. ќе ја покриеме областа Москва, но тоа е само почеток затоа што сме многу амбициозни , рече Хабиб.

Пробната фаза на Хабиб започнува во декември.

Извор: Спортм.мк

Коронавирус