четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 40
home Останати спортови

Говорот на Тони Стојановски по пласманот на одбојкарите на ЕП: Луѓе мои, луѓе мои, учете од овие момци (ВИДЕО)

Говорот на Тони Стојановски по пласманот на одбојкарите на ЕП: Луѓе мои, луѓе мои, учете од овие момци (ВИДЕО)

Коментаторот на МТВ, Тони Стојановски по фудбалерите, ги испрати и одбојкарите на Европско првенство со емотивен говор по големата победа над Турција.

Македонија оствари голема победа над Турција од 3-1 која значеше второ учество по ред за одбојкарите на Европското првенство.

А колку е значаен овој успех за македонската одбојка и спортот воопшто, најдобро го доловува овој емотивен говор на коментаторот Тони Стојановски.

Извор: Мкд.мк

Коронавирус