петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

ГОРДОСТ: МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН пристигна на плоштад Македонија (ФОТО)

ГОРДОСТ: МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН пристигна на плоштад Македонија (ФОТО)

Македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски со олимпиското сребро на вратот, пристигна на плоштад Македонија, каде е организиран голем пречек за спортскиот херој.

Со големи овации Дејан, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал за Македонија во категоријата +80 килограми, беше пречекан од голем број лица.

Се вејат македонски знамиња и се извикува неговото име. Нашето златно момче Дејан кој освои сребро на Олимпијадата помина под Триумфалната порта.

Граѓаните го поздравуваат свиркајќи од автомобилите и извикувајќи го неговото име.

Коронавирус