вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Останати спортови

Голем спортист, огромен човек: На гледач му се слоши, погледнете како Ѓоковиќ му помогна

Голем спортист, огромен човек: На гледач му се слоши, погледнете како Ѓоковиќ му помогна

Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во третото коло од Мастерсот во Париз, но победата остана во сенка на еден потег на српскиот ас.

Во финишот од мечот, на еден од гледачите му се слоши, Ѓоковиќ го забележа тоа и ја прекина играта, истрча до него и му подаде пешкир, веројатно мокар.

По укажувањето помош, господинот беше изнесен од арената, а Ѓоковиќ доби громогласен аплауз.

Коронавирус