петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Останати спортови

Голем скандал на Ролан Гарос: Поради местење на натпревар, уапсена е една од најатрактивните тенисерки

Голем скандал на Ролан Гарос: Поради местење на натпревар, уапсена е една од најатрактивните тенисерки

Голем скандал се случил на Ролан Гарос! Руската тенисерка Јана Шизикова уапсена е во ПОариз под сомнение дека ги наместила натпреварите од ова првенство во Франција.

Шизикова (26) беше уапсена вчера после првиот натпревар во двојки, каде во пар со Јекатерина Александрова изгуби од АЈле Томлајновиќ и Сторм Сандерс со резултат од 6:1, 6:1.

Атрактивната Русинка после апсењето беше спроведена во Централната служба за трки и игри на истражната полиција.

Qatar 2022