вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Останати спортови

Глупост на година: Предвреме почна да ја слави победата, па не победи! (ВИДЕО)

Глупост на година: Предвреме почна да ја слави победата, па не победи! (ВИДЕО)

Бразилскиот мотоциклист Андре Верисимо ја направи најголемата можна глупост, откако на трка во Бразил, тргна предвреме да слави на стартно-целната рамнина, па ривалите кои беа далеку зад него на крајот – го претркаа.

Коронавирус