недела, 20. октомври 2019. Вести денес: 0
home Останати спортови

Ѓоргиев: За мојата земја, за мојот народ, за Македонија!

Ѓоргиев: За мојата земја, за мојот народ, за Македонија!

Предводникот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓоргиев, со емотивна порака на социјалните мрежи по големиот триумф против Словенија. Победата ја посвети на македонскиот народ и татковината.

“За мојата земја, за мојот народ, за Македонија”, напиша Ѓоргиев.