Ѓоргиев: Главни се мечевите против Грузија и Грција, да го продолжиме патот кон ново Европско првенство

Александар Љафтов ќе ја пропушти Европската златна лига и ќе се приклучи на подготовките за августовските квалификации за Европското првенство во 2026 година.Потсетување дека првите натпревари од Европската златна лига нашата репрезентација ќе ги има во Струмица на 17 мај против Естонија и два дена подоцна кога противник ќе биде Чешка. – За мене ова е … Продолжи со читање Ѓоргиев: Главни се мечевите против Грузија и Грција, да го продолжиме патот кон ново Европско првенство