понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 133
home Останати спортови

Ѓорческа по пресврт до втора победа на турнирот во Португалија

Ѓорческа по пресврт до втора победа на турнирот во Португалија

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа забележа втора победа на турнирот во Обидош, Португалија.

Ѓорческа ја совлада Германката Ана Класен по пресврт, со 5:7, 6:0, 6:4 на ИТФ-фјучрс турнирот, кој е со награден фонд од 25 илјади долари.

Во третото коло, нашата најдобра тенисерка ќе игра со уште една Германка – Лена Рефер.

Коронавирус