понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 109
home Останати спортови

Ѓорческа остана без финале на турнирот во Истанбул

Ѓорческа остана без финале на турнирот во Истанбул

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во финалето на ИТФ фјучерс турнирот во Истанбул, Турција.

Таа во полуфиналниот натпревар беше совладана од романската тенисерка Ралука Шербан.

Ѓорческа по три часа и 55 минути игра претпе пораз од 5:7, 7:6, 6;3 по сетови.

Турнирот во Истанбул се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. (МИА)

loading...